Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie, które można stosować w nowo powstających budynkach oraz w już istniejących obiektach. Skrzynia, prowadnice, pancerz i listwa dolna rolety wykonane są z aluminium. Montaż rolety na ścianie lub na ramie okiennej oraz możliwość wyboru kształtu skrzyni osłonowej pozwala swobodnie kształtować wygląd elewacji.

Zintegrowanie rolet z moskitierami zwijanymi do skrzyni rolety chroni domowników przed uciążliwymi owadami.


Typy skrzynek:


 

Zalety rolet zewnętrznych

  • CIEPŁO – oszczędność energii w okresie grzewczym nawet do 30 %
  • PRYWATNOŚĆ – skuteczna ochrona przed wzrokiem ciekawskich
  • CISZA – izolacja od nadmiernego hałasu pochodzącego z otoczenia
  • OCHRONA OKIEN – izolacja okien od czynników atmosferycznych
  • BEZPIECZEŃSTWO – przeszkoda utrudniająca włamywaczom sforsowanie okna lub drzwi
  • REGULACJA OŚWIETLENIA – możliwość częściowego lub całkowitego zaciemnienia wnętrza

Pancerz rolet

Pancerze rolet wykonane są z aluminiowych profili wysokiej jakości, wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Pancerz jest odporny na obciążenie wiatrem, wycisza i zaciemnia wnętrze oraz ogranicza straty ciepła i chroni okna przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Pancerze wykonane są z lameli o wysokości 39 mm (DPA 39), 40 mm (DPA 40) oraz 45 mm (DPA 45).

Lamele pancerzy dostępne są w wersji perforowanej lub bez perforacji. Niewielkie uniesienie rolety z lamelami perforowanymi odsłania perforacje, które przepuszczają światło oraz powietrze.

 

Kolorystyka pancerzy

Bogata kolorystyka pancerzy rolet pozwala dobrać kolor odpowiedni dla każdej elewacji. Paleta obejmuje między innymi eleganckie kolory drewnopodobne umożliwiające utrzymanie naturalnej kolorystyki całej stolarki otworowej. Dopasowanie kolorów prowadnic i skrzyni do kolorystyki pancerza nadaje roletom spójny i estetyczny wygląd.


 

Rolety zewnętrzne - System adaptacyjny

System rolet zewnętrznych przeznaczony do zastosowania przede wszystkim w istniejących budynkach. Roleta zewnętrzna zwijana jest do skrzynki aluminiowej przytwierdzonej na ścianie lub ościeży. Skrzynka rolety staje się wówczas elementem dekoracyjnym. W swoim asortymencie posiadamy dwa rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45 i okrągłe w systemie Owal. Rolety zewnętrzne w systemie adaptacyjnym stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Profile rolet zbudowane są z aluminium wypełnionym pianką poliuteranową. Dzięki takie budowie zapewniają doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną. Rolety dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej dzięki czemu mamy możliwość dopasowania koloru rolety do elewacji budynku. Elementy rolety zewnętrznej (skrzynka, pancerz, prowadnice) pokryte są farbami o bardzo dobrej trwałości kolorów i zwiększonej wytrzymałości na ścianie. Farby, z których korzystamy odporne są na niszczący wpływ czynników atmosferycznych sprawiając, że po wielu latach użytkowania Państwa rolety zachowują walory estetyczne i użytkowe.

Rolety zewnętrzne - System Integro(SP)

Rolety w systemie SP znajdują zastosowanie przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach lub istniejących przy uprzednim zmianach dokonanych w nadprożu. Rolety zewnętrzne w systemie SP są systemem, z którego często korzystają budowniczowie i projektanci. Wyróżniającą cechą systemu SP jest to, że skrzynka roletowa po otynkowaniu jest niewidoczna, natomiast prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do koloru okien bądź budynku. System SP rolet zewnętrznych nie ingeruje w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, więc nie naruszają bilansu energetycznego budynku, w którym są montowane. Innowacyjność rolet zewnętrznych w systemie SP sprawia, że stanowią integralną część budynku. Czoło skrzynki stanowi podkład pod dowolny materiał wykończeniowy, którym może być np. tynk lub klinkierka. Prace konserwacyjne rolety przeprowadzane są poprzez klapę rewizyjną znajdującą się na spodniej części skrzynki rolet na zewnątrz budynku. System Integro nie wpływa na konstrukcję nadproża okna, drzwi więc nie narusza ich właściwości termoizolacyjnych zapewniając dodatkową izolację termiczną i akustyczną. Rolety zewnętrzne Integro można również zastosowć podczas modernizacji lub przy wymianie okien. Rolety zewnętrzne są dedykowane w szerokiej gamie kolorystycznej co stanowi elastyczne rozwiązanie dane dla każdego budynku. Systemy rolet zewnętrznych są dostępne w wersji z siatką przeciwinsektową. Umożliwia ona skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła świeżego powietrza.

Rolety zewnętrzne - Opoterm

System OPOTERM został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, bazując na opiniach oraz wskazówkach projektantów i architektów oraz własnym wieloletnim doświadczeniu w konstruowaniu i produkcji systemów roletowych. Jest to system bardzo wszechstronny i uniwersalny, który umożliwia montaż bez zabudowy, z zabudową częściową bądź całkowitą. Przemyślana konstrukcja systemu umożliwia wykonanie pojedynczej rolety a także zestawu rolet w jednej skrzynce. Szczególną zaletą systemu jest możliwość wyboru rodzaju rewizji od czoła lub od dołu skrzynki nawet przed końcowym montażem całej rolety.